English (United Kingdom) Latvian Russian (CIS)

Izvēlnes

Sākumlapa Jaunumi Projekta "Dzīvā vēsture" aktivitātes

Projekta "Dzīvā vēsture" aktivitātes

08.07.2014

Biedrība NVO "Ozols" izveidoja interesentu grupu, kurā darbojas gan pieaugušie, gan skolēni. Mūsu grupas dalībnieki pēta viduslaiku sadzīvi Latvijā: mājokļu iekārtošanu, ēšanas paradumus, rotājumus un lietišķo mākslu. Mēs apmeklējām ļoti daudz viduslaiku apskates objektus Latvijā, kurus var izmantot dzīvās vēstures metodei. Izveidojām īpašu objektu sarakstu tēmai „Viduslaiki Latvijā”: muzeji, vēsturiskās vietas, aktivitāšu centri, kultūras objekti.

Sievietes padziļināja zināšanas viduslaiku tērpu veidošanas. Jaunieši interesējās par bruņām un ieročiem, izveidoja rekvizītus teatralizēta uzveduma vajadzībām. Mācījāmies viduslaiku dziedājumus un sakārtojām metodisko materiālu - dziedājumu burtnīcu. Grupa iestudēja viduslaiku lugas fragmentus. Izrāde interesentiem tika parādīta 17.05.2014.

Popularizējot šo projektu,  „NVO”Ozols”” pārstāvji informēja Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes pasniedzējus par projektu „Living History”  un aicināja piedalīties aktivitātēs.

Pēc katras mobilitātes „NVO ”Ozols”” dalībnieki iepazīstināja ar iespaidiem un informāciju par tikšanos Turcijā, Itālijā, rādīja fotogrāfijas, stāstīja par viduslaiku ēkām un sadzīvi, dalījās ar redzētajām idejām keramikā un filcēšanā.

Šī gada 7.-11. augustā projekta "Dzīvā vēsture" partnerorganizāciju dalībnieki viesosies Latvijā un apgūs zināšanas par viduslaikiem Latvijā.

2015. gada rudenī ir plānots noslēguma seminārs ar citu biedrību pārstāvju piedalīšanos, kuram izveidosim un prezentēsim nelielu fotoizstādi par projektā iegūto.